Nowy Newsletter Queris. Zapisz się i dołącz do subskrybentów, żeby rozwijać wiedzę i korzystać ze zniżek dostępnych tylko dla Czytelników.

Nowy Newsletter Queris. Ddołącz do subskrybentów!

Nowy Newsletter Queris.

Wiedza

Prewencyjne utrzymanie ruchu

Prewencja w utrzymaniu ruchu

Prewencyjne utrzymanie ruchu jest inaczej nazywane również strategią zapobiegawczą. Polega ono na planowaniu i realizowaniu różnego rodzaju działań mających nie doprowadzić do wystąpienia awarii i niepożądanych przestojów. Ważnym elementem prewencji w UR są okresowe przeglądy parku maszynowego, remonty i konserwacje, których celem jest wydłużenie czasu bezawaryjnej pracy maszyn.

Strategia prewencyjnego utrzymania ruchu jest ogólnym podejściem w stosunku do całego wyposażenia przedsiębiorstwa, dlatego w kwestii eksploatacji maszyn często wykorzystuje nie tylko eksploatację planowo-zapobiegawczą, ale również eksplatację na podstawie stanu technicznego (CBM), która jest domeną predykcyjnego UR. Predykcja w utrzymaniu ruchu jest częścią większej, kompleksowej strategii prewencyjnej, obejmującej systemowo całe przedsiębiorstwo wraz z jego wyposażeniem, procesami, strukturą itp.

Działania prewencyjnego utrzymania ruchu

Charakterystycznymi działaniami możliwymi do zaobserwowania w zakładach realizujących prewencyjne podejście do utrzymania ruchu są przede wszystkim:

Podstawowe narzędzia prewencyjnego utrzymania ruchu

W zakładach stosujących prewencyjne utrzymanie ruchu powszechnie stosowane są systemy CMMS, które swoją funkcjonalnością wspomagają planowanie i realizację czynności zapobiegających występowaniu przestojom. System tego typu jest niezbędnym elementem prewencji, która w realiach Przemysłu 4.0 bez wsparcia informatycznego jest praktycznie niemożliwa do realizacji.

Cele prewencyjnego utrzymania ruchu

Strategia prewencyjnego podejścia do utrzymania ruchu jest stosowana przez przedsiębiorstwa, aby możliwe było osiągnięcie poniższych efektów:

Przetestuj CMMS wspierający prewencję

Zmniejsz ilość awarii, obniż koszty napraw i wyeliminuj przestoje z systemem CMMS.

Kontakt optymalizacja produkcji

Wyeliminuj awarie i obniż koszty

Pomożemy Ci wdrożyć prewencyjne utrzymanie ruchu, dzięki któremu osiągniesz większe zyski.

Napisz do nas, opisując krótko swoją sytuację

Wypełnienie i wysłanie danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie w celu obsługi przesłanego zapytania zgodnie z naszą polityką prywatności.

lub skontaktuj się bezpośrednio

Nowy newsletter Queris

Dołącz, a dowiesz się jak optymalizować produkcję i otrzymasz zniżki dostępne wyłącznie dla subskrybentów.

Co otrzymasz?

Zapisz się i korzystaj! Bezpłatnie. Bez zobowiązań.

Newsletter wysyłamy tylko na adresy w domenach firmowych.