Nowy Newsletter Queris. Zapisz się i dołącz do subskrybentów, żeby rozwijać wiedzę i korzystać ze zniżek dostępnych tylko dla Czytelników.

Nowy Newsletter Queris. Ddołącz do subskrybentów!

Nowy Newsletter Queris.

Opis wdrożenia

Toyota Boshoku Legnica

O kliencie

Toyota Boshoku Legnica, spółka należąca do koncernu Toyota, prekursora filozofii związanej z optymalizacją wydajności produkcji oraz eliminacją marnotrawstwa w procesach wytwarzania, wybrała nasze rozwiązanie Queris MES jako narzędzie do zwiększenia wydajności zakładu.

Toyota – TPM i Lean Management wzbogacony o system MES

Legnicki oddział koncernu Toyota Boshoku poszukiwał systemu nadzoru i zarządzania produkcją, który umożliwiłby wgląd w realizację procesów w czasie rzeczywistym oraz zapewnił lepszą jakość danych wykorzystywanych do raportowania postępów produkcji. Wymogiem wdrożenia była elastyczność wdrażanego systemu MES, który powinien wpasować się w realizowane już podejścia TPM, Toyota Production System, Lean Manufacturing oraz Lean Management.

Cele wdrożenia systemu

Firma Toyota Boshoku Legnica jako część światowego lidera w dziedzinie optymalizacji produkcji zdecydowała się na wdrożenie systemu Queris MES, ze względu na funkcje, które umożliwiają producentom przede wszystkim:

System produkcji Toyoty w legnickim zakładzie został wzbogacony rozwiązaniem Queris MES również dlatego, że japoński producent oczekiwał pełnego wsparcia wdrożeniowego ze strony dostawcy systemu, zarówno w zakresie technicznym, jak i merytorycznym, związanym z cyfryzacją produkcji.

Posiadając bogate doświadczenie w obu obszarach byliśmy w stanie sprostać również i tym wymaganiom, co zostało docenione przez kierownictwo firmy klienta.

Wypowiedź klienta Queris

Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Queris ze względu na kilka aspektów. W dużej mierze przekonał nas bardzo przejrzysty i intuicyjny system, nieangażujący naszych operatorów w ich codziennych obowiązkach, ale kluczowa okazała się faza przygotowania do wdrożenia, podczas której otrzymaliśmy merytoryczne wsparcie i wspólnie wypracowaliśmy satysfakcjonujące nas rozwiązanie.

Karol Węzik

Manufacturing General Manager

Toyota Boshoku Legnica

Logo Toyota Boshoku Legnica

Efekty wdrożenia MES w Toyocie

Wzorowa współpraca z całą załogą Toyoty Boshoku Legnica zapewniła bardzo sprawne wdrożenie systemu MES, które szybko zaowocowało oczekiwanymi efektami. Dzięki wykorzystaniu naszego rozwiązania polski zakład japońskiego koncernu osiągnął szereg korzyści, z których najważniejsze to:

System MES wsparł również realizację podejścia TPM. Toyota Boshoku dane o produkcji, dostępności i obłożeniu maszyn jest w stanie wykorzystywać nie tylko w zakresie Systemu Produkcji Toyoty, ale także w obszarze kompleksowego utrzymania ruchu.

Logo Toyota Boshoku Legnica

Branża: motoryzacyjna

Zakres współpracy:
Lokalizacja:
  • zakład w Legnicy, Polska

Rok realizacji: 2022

Kontakt optymalizacja produkcji

Ty też zwiększ wydajność produkcji

Pomożemy Ci zoptymalizować procesy i wykorzystać wszystkie ukryte moce produkcyjne.

Napisz do nas, opisując krótko swoje oczekiwania

Wypełnienie i wysłanie danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie w celu obsługi przesłanego zapytania zgodnie z naszą polityką prywatności.

lub skontaktuj się bezpośrednio

Nowy newsletter Queris

Dołącz, a dowiesz się jak optymalizować produkcję i otrzymasz zniżki dostępne wyłącznie dla subskrybentów.

Co otrzymasz?

Zapisz się i korzystaj! Bezpłatnie. Bez zobowiązań.

Newsletter wysyłamy tylko na adresy w domenach firmowych.