Nowy Newsletter Queris. Zapisz się i dołącz do subskrybentów, żeby rozwijać wiedzę i korzystać ze zniżek dostępnych tylko dla Czytelników.

Nowy Newsletter Queris. Ddołącz do subskrybentów!

Nowy Newsletter Queris.

Wdrożenie CMMS w Saferoad - Inter Metal

Inter Metal (Saferoad) wprowadza system CMMS do działu utrzymania ruchu

Nowoczesny park maszynowy zakładu Inter Metal w Inowrocławiu, należąco do norweskiej Grupy Saferoad, zostanie wyposażony w system Queris CMMS, aby jeszcze lepiej wykorzystać posiadane zasoby i osiągnąć maksymalny poziom dostępności maszyn.

Inter Metal to spółka specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości elementów bezpieczeństwa drogowego, takich jak bariery drogowe, elementy stalowe czy elementy energochłonne. Przedsiębiorstwo jest częścią Grupy Saferoad z siedzibą w Oslo, która specjalizuje się w produkcji i montażu drogowej infrastruktury bezpieczeństwa.

Wysokojakościowa produkcja wymaga wsparcia ze strony CMMS

Zróżnicowanie produktów oraz ich produkcja według specyficznych wymagań odbiorców niesie konieczność nie tylko posiadania odpowiedniego zaplecza produkcyjnego, ale także bardzo dobrej organizacji zarządzania nim. Pomoże w tym nasz system Queris CMMS.

– Park maszynowy nadzorowany przez dział utrzymania ruchu musi być cały czas dostępny, a wszystkie urządzenia wymagają częstych, szczegółowych kontroli pod kątem jakości uzyskiwanych wyrobów. Systemowe wsparcie zarządzania naszym wyposażeniem produkcyjnym było jednym z głównych powodów, dla których zdecydowaliśmy się na wdrożenie Queris CMMS – wyjaśnia Dariusz Simiński, dyrektor produkcji w Inter Metal.

Integracja, komunikacja, optymalizacja

Misją Grupy Saferoad i spółki Inter Metal jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, dlatego dla kierownictwa inowrocławskiego zakładu bardzo ważna jest terminowość i wysoka jakość produkcji.

Zapewnić ją można jedynie dzięki sprawnej współpracy wszystkich zespołów okołoprodukcyjnych oraz bardzo dobrej komunikacji na linii operatorzy – utrzymanie ruchu. Nasz system będzie wspierał zarządzanie wyposażeniem technicznym, realizację zadań utrzymania ruchu oraz komunikację wewnątrz- i międzydziałową. W szczególności będzie wykorzystywany do:

  • stałej kontroli stanu technicznego maszyn,
  • maksymalnego skrócenia czasu reakcji na zgłoszenia awarii,
  • usprawnienia komunikacji pomiędzy działem UR a operatorami,
  • maksymalnego wydłużenia czasu pracy bez przestojów (poprawa wskaźnika MTBF),
  • zoptymalizowania stanów magazynowych części zamiennych oraz
  • obniżenia ogólnych kosztów eksploatacji zasobów produkcyjnych.

– Po osiągnięciu tych najważniejszych celów, które postawiliśmy sobie na początku pracy z oprogramowaniem Queris, na pewno skupimy się na dalszej optymalizacji wyników. Queris CMMS daje ogromne możliwości poprawy różnych dziedzin utrzymania ruchu dzięki swojej funkcjonalności i rozbudowanemu modułowi raportów. Wybraliśmy to rozwiązanie z myślą o wieloletnim i strategicznym wsparciu naszego utrzymania ruchu, ponieważ wiemy, że dzisiaj bez systemu tego typu praktycznie nie można efektywnie wykorzystywać zasobów, którymi się dysponuje – podsumowuje Dariusz Simiński z Inter Metal.

Opublikowano

Ostatnia aktualizacja

Przeczytaj więcej aktualności

Nowy newsletter Queris

Dołącz, a dowiesz się jak optymalizować produkcję i otrzymasz zniżki dostępne wyłącznie dla subskrybentów.

Co otrzymasz?

Zapisz się i korzystaj! Bezpłatnie. Bez zobowiązań.

Newsletter wysyłamy tylko na adresy w domenach firmowych.