Wiedza
Podejście eksploatacji RTF polega na podejmowaniu czynności naprawczo-konserwacyjnych dopiero w momencie wystąpienia awarii i zdarzeń niepożądanych związanych z daną maszyną, czy urządzeniem. Dopóki dany element zakładu pracuje prawidłowo, dopóty nie jest on obejmowany regularną kontrolą i konserwacjami.
Strategia ta jest stosowana w odniesieniu do maszyn o niskim stopniu krytyczności, których awarie i przestoje mają niewielki wpływ na proces produkcyjny lub których ogólne koszty naprawy są niższe, niż koszty działań zapobiegawczych.
Strategia pracy do uszkodzenia jest powszechnie realizowana w zakładach, które (świadomie bądź nie) realizują koncepcję reakcyjnego utrzymania ruchu dla ogółu maszyn i wyposażenia. Nieświadome stosowanie tego podejścia bez analizy i oceny generuje zwykle większe koszty działalności.
Podejście RTF jest jednak także elementem prewencyjnego utrzymania ruchu, jednakże w tym przypadku decyzja o przyjęciu takiej strategii eksploatacji w odniesieniu do wybranych elementów parku maszyn jest świadoma i skalkulowana, a jej realizacja obniża, zamiast podwyższać, koszty związane z kompleksowym utrzymaniem ruchu w zakładzie produkcyjnym. Nie jest też stosowana powszechnie dla wszystkich zasobów, ale tylko w stosunku do tego wyposażenia, które w wyniku analizy zostało zakwalifikowane do grupy niskiej, lub co najwyżej średniej krytyczności.
Prowadź skuteczne i efektywne utrzymanie ruchu dzięki systemowi…
Ogranicz liczbę awarii i zwiększ dostępność maszyn dzięki rozwiązaniu dla utrzymania ruchu.
Większa wydajność produkcji dzięki przyszłościowym rozwiązaniom
Większa wydajność produkcji dzięki przyszłościowym rozwiązaniom