Nowy Newsletter Queris. Zapisz się i dołącz do subskrybentów, żeby rozwijać wiedzę i korzystać ze zniżek dostępnych tylko dla Czytelników.

Nowy Newsletter Queris. Ddołącz do subskrybentów!

Nowy Newsletter Queris.

MK Żary Systemy Kominowe Queris MES

Systemy Kominowe MK Sp. z o.o. produkowane pod kontrolą Queris MES

Największy i jeden najnowocześniejszych w Polsce producent systemów kominowych i wentylacji wdrożył nasz system Queris MES, dzięki któremu jeszcze bardziej zwiększa wydajność procesów produkcyjnych.

Większa wydajność produkcji systemów kominowych

Wdrożenie sytemu MES było związane z poszukiwaniem przez producenta skutecznych sposobów optymalizacji produkcji i zwiększenia jej wydajności. Informatyzacja linii produkcyjnych oraz wymiany informacji o produkcji otwiera przed naszym klientem możliwość generowania lepszych wyników za pomocą tych samych posiadanych zasobów.

Wdrożenie systemu MES w firmie MK Systemy Kominowe

Żarska spółka MK przystąpiła do poszukiwania dostawcy i samego wdrożenia z ponadprzeciętnym zaangażowaniem zespołu, co pozwoliło w krótkim terminie przygotować infrastrukturę, zainstalować oraz skonfigurować rozwiązanie.

Wpływ na to miał między innymi fakt, że pracownicy spółki są bardzo dobrze zaznajomieni z nowoczesnymi narzędziami produkcji, gdyż firma MK jest jednym z najlepiej wyposażonych zakładów w całej branży kominowej.

Uruchomienie MES-a było zatem inwestycją wpisującą się w długofalową strategię firmy, która koncentruje się na stałym poszukiwaniu ulepszeń procesowych i wprowadzaniu do zakładu coraz to nowocześniejszych technologii.

System MES wzbogacił środowisko produkcyjne zgodnie z kierunkiem Przemysłu 4.0 i wprowadził zakład klienta na jeszcze wyższy poziom konkurencyjności operacyjnej.

Polski producent z imponującym parkiem maszynowym

Firma MK Sp. z o.o. to producent systemów kominowych, należący do Grupy Sphering, międzynarodowego gracza branży kominowej, jednego z największych w Europie.

Żarska spółka pozostaje polskim liderem oraz ugruntowanym dostawcą kominów na rynek niemiecki, na którym cieszy się niezwykle silną pozycją w branży. Producent dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, złożonym z setek specjalistycznych urządzeń, które każdego dnia produkują ponad 6000 różnych elementów. W przyszłym roku firma będzie obchodziła 30-lecie swojego istnienia.

Opublikowano

Ostatnia aktualizacja

Przeczytaj więcej aktualności

Nowy newsletter Queris

Dołącz, a dowiesz się jak optymalizować produkcję i otrzymasz zniżki dostępne wyłącznie dla subskrybentów.

Co otrzymasz?

Zapisz się i korzystaj! Bezpłatnie. Bez zobowiązań.

Newsletter wysyłamy tylko na adresy w domenach firmowych.