Wiedza

Co to jest system APS?

System APS – Advanced Planning and Scheduling

System APS to zaawansowane narzędzie do automatycznego planowania i harmonogramowania zleceń produkcyjnych w czasie rzeczywistym. Budowa i funkcjonalność tego typu narzędzi IT (wraz z integracją z innymi rozwiązaniami informatycznymi w firmie) umożliwia wykonywanie skomplikowanych obliczeń w krótkim czasie, w wyniku których generowane są optymalne plany produkcyjne, zgodne z wyznaczonymi wcześniej założeniami.

Obliczenia wykonywane z wykorzystaniem algorytmów prostych i złożonych dają możliwość tworzenia optymalnych harmonogramów produkcji według różnych kryteriów, na przykład według:

Planujesz produkcję? Dopilnuj jej realizacji

Zadbaj o wykonanie planów z systemem MES

APS jako uzupełnienie innych narzędzi IT

Systemy APS są rozwinięciem i uzupełnieniem takich programów jak ERP oraz MES. Pobierając dane m.in. o ilości zamówień, tempie produkcji, czy dostępności maszyn system jest w stanie przedstawić symulacje różnych sytuacji produkcyjnych. Planista może następnie dokonać wyboru najlepszego harmonogramu, który najbardziej odpowiada aktualnym potrzebom.

Programy do zaawansowanego planowania produkcji pozwalają na bieżąco nie tylko obserwować postęp produkcji, ale także reagować w czasie rzeczywistym na występujące zdarzenia niepożądane, takie jak awarie, zmiana priorytetów, czy zmiany zamawianej ilości. Dzięki wykorzystaniu rozwiązania APS firma zyskuje większą elastyczność i zdolność do szybszego reagowania na zmiany. Przekłada się to bezpośrednio na wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa, obniżenie kosztów oraz wzrost wydajności procesów.

Plany APS realizuj z MES

Zadbaj o pełne wykonanie zaplanowanej produkcji w systemie APS.

Kontakt optymalizacja produkcji

Realizuj 100% planów produkcyjnych

Zadbaj o wysoką wydajność produkcji. Pomożemy Ci ją zapewnić, a nawet zwiększymy posiadane moce produkcyjne bez inwestycji w park maszynowy.

Napisz do nas, żebyśmy mogli poznać Twoją sytuację

Wypełnienie i wysłanie danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie w celu obsługi przesłanego zapytania zgodnie z naszą polityką prywatności.

lub skontaktuj się bezpośrednio