Nowy Newsletter Queris. Zapisz się i dołącz do subskrybentów, żeby rozwijać wiedzę i korzystać ze zniżek dostępnych tylko dla Czytelników.

Nowy Newsletter Queris. Ddołącz do subskrybentów!

Nowy Newsletter Queris.

Wdrożenie CMMS w Państwowej Straży Pożarnej

Wspieramy Państwową Straż Pożarną w zarządzaniu wyposażeniem

Polscy strażacy są światowym liderem w wykorzystywaniu najnowocześniejszego sprzętu ratunkowego. To dla nas niezwykłe wyróżnienie, że jedną z komend PSP możemy wspierać poprzez dostarczenie profesjonalnego systemu IT do zarządzania tym sprzętem.

Państwowa Straż Pożarna dysponuje najnowocześniejszym wyposażeniem w Europie i na świecie. Wszyscy mogliśmy się przekonać o tym latem 2018 roku, gdy media głośno komentowały bardzo pozytywne przyjęcie polskich strażaków w Szwecji, zmagającej się wtedy z ogromnymi pożarami.

„Szwedzi byli bardzo zdziwieni, padały nawet pytania, czy wysłaliśmy nasze najlepsze samochody i najlepszy sprzęt. Nie. Każda jednostka straży pożarnej dysponuje takim sprzętem na co dzień.” – gen. brygadier Leszek Suski, Komendant Główny PSP (źródło)

Teraz polska straż wchodzi również w etap wykorzystywania najnowocześniejszych narzędzi IT do zarządzania posiadanym sprzętem ratunkowym.

Pionierem jest Komenda PSP w Mielcu, która zdecydowała się na wdrożenie naszego systemu CMMS. Mimo że Queris CMMS z założenia jest rozwiązaniem dla utrzymania ruchu w zakładach produkcyjnych, jak widać z powodzeniem może być używany także w innych branżach, w których zarządzanie aktywami i zasobami technicznymi stanowi jeden z ważniejszych elementów codziennej pracy. Taki charakter działalności bez wątpienia panuje w jednostkach straży pożarnej, gdzie sprawność wyposażenia niejednokrotnie decyduje o ludzkim zdrowiu, czy życiu.

Dla Komendy PSP w Mielcu istotnym aspektem była możliwość zaplanowania okresowych przeglądów, pogrupowanie sprzętu, czy harmonogramowanie jego konserwacji. Większość z tych czynności jest obowiązkowa i musi być ściśle przestrzegana. Nie wszędzie jednak odbywa się to już ze wsparciem dedykowanych narzędzi informatycznych. Po udanym wdrożeniu systemu, wspiera on mieleckich strażaków, którzy mogą z łatwością kontrolować stan defibrylatorów, aparatów tlenowych, czy innego wyposażenia wymagającego stałego monitoringu sprawności. Oprócz tego harmonogramowane są również ogólne przeglądy pomp oraz testy ich szczelności.

CMMS okazał się w tym przypadku olbrzymim ułatwieniem w organizacji pracy i spełnianiu podstawowych zasad gwarancji bezpieczeństwa. Jego użytkowanie pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Automatyczne powiadomienia w odpowiednim momencie przypominają o konieczności wykonania danych czynności i nikt nie musi już o nich pamiętać, ani ich zapisywać.

Jesteśmy niezwykle dumni, że mogliśmy przyczynić się do rozwoju działalności Państwowej Straży Pożarnej i polskich strażaków, którzy czynią nasze życie bezpieczniejszym i każdego dnia poświęcają się ratowaniu innych.

Opublikowano

Ostatnia aktualizacja

Przeczytaj więcej aktualności

Nowy newsletter Queris

Dołącz, a dowiesz się jak optymalizować produkcję i otrzymasz zniżki dostępne wyłącznie dla subskrybentów.

Co otrzymasz?

Zapisz się i korzystaj! Bezpłatnie. Bez zobowiązań.

Newsletter wysyłamy tylko na adresy w domenach firmowych.