Nowy Newsletter Queris. Zapisz się i dołącz do subskrybentów, żeby rozwijać wiedzę i korzystać ze zniżek dostępnych tylko dla Czytelników.

Nowy Newsletter Queris. Ddołącz do subskrybentów!

Nowy Newsletter Queris.

Konflikt UR produkcja

Sposób na komunikacyjne konflikty produkcji z utrzymaniem ruchu

Konflikty na linii produkcja – utrzymanie ruchu występują praktycznie w każdym zakładzie produkcyjnym. Mimo że są tak powszechne i wiele firm po prostu nauczyło się z nimi żyć, warto podejmować próby ich eliminacji. Współpraca bez niepotrzebnych zgrzytów jest nie tylko przyjemniejsza dla samych pracowników, ale gwarantuje również osiąganie lepszych wyników.

Konflikty w organizacji są rzeczą naturalną, która w pracy zespołowej występować będzie zawsze, jednak niektóre z nich można skutecznie ograniczyć, a dzięki temu poprawić codzienne funkcjonowanie załogi. Do najbardziej uciążliwych sporów w fabrykach możemy zaliczyć te między pracownikami produkcji i działem utrzymania ruchu. Ich przyczyną są głównie problemy komunikacyjne po obu stronach.

Pracownicy działów bardzo często oskarżają się wzajemnie o utrudnianie pracy. Operatorzy mają pretensje do mechaników o niepodejmowanie ich zgłoszeń, przedłużające się naprawy, czy brak zaangażowania. Mechanicy odbijając piłeczkę bronią się brakiem należytej informacji, nadmiarem pracy i brakiem priorytetyzacji zgłoszeń.

Sporne kwestie w dużej mierze można wyeliminować z pomocą systemu CMMS, ale czasami potrzeba czegoś więcej. Uporządkowanie i lepsze planowanie pracy, szybki przepływ informacji, czy nadawanie priorytetów są elementami, które po zmianie organizacyjnej stają się podstawą utrzymania ruchu, lecz zdarzają się sytuacje, w których konieczne jest ponadto dobre zwizualizowaie komunikatu kierowanego do operatorów. Celem tego przekazu jest uświadomienie pracownikom produkcji kto z działu UR nad czym aktualnie pracuje. Informacje te najlepiej przekazać za pomocą odpowiednio przystosowanego monitora przemysłowego.

Duży telewizor zainstalowany na hali produkcyjnej, wyświetlający najważniejsze informacje o toczących się działaniach utrzymania ruchu, daje możliwość zażegnania wielu konfliktów. Operatorzy widząc dokładnie listę zgłoszeń, aktualnie realizowane naprawy, czy toczące się prace mechaników, nie będą już oskarżać ich o unikanie współpracy i powodowanie opóźnień. Mechanicy wreszcie przestaną być nękani, a lepsza atmosfera w pracy pozwoli im na sprawniejszą realizację swoich zadań.

Moduł CMMS TV, dostępny w naszej ofercie, często staje się podstawowym źródłem wiedzy o technicznym stanie zakładu dla wszystkich pracowników hali produkcyjnej. Jeden rzut oka wystarczy by sprawdzić najważniejsze informacje. Oprócz tego dla mechaników jest swoistym motywatorem do przeprowadzania napraw w jak najkrótszym czasie, a na tym zyskuje przecież cała firma.

Opublikowano

Ostatnia aktualizacja

Przeczytaj więcej aktualności

Nowy newsletter Queris

Dołącz, a dowiesz się jak optymalizować produkcję i otrzymasz zniżki dostępne wyłącznie dla subskrybentów.

Co otrzymasz?

Zapisz się i korzystaj! Bezpłatnie. Bez zobowiązań.

Newsletter wysyłamy tylko na adresy w domenach firmowych.