Liga Młodych Logistyków

Queris patronem Ligi Młodych Logistyków

Nasza firma objęła patronatem wydarzenie jakim jest ogólnopolski konkurs Liga Młodych Logistyków. Nasz przedstawiciel zajął miejsce Jurora podczas finału, który odbył się 16 marca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Liga Młodych Logistyków jest autorskim projektem Naukowego Koła Logistyki DIALOG, działającego przy Katedrze Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jest to Konkurs skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a jego główny cel stanowi pogłębianie wartości merytorycznych uczestników jak i studentów. W obecnym roku odbyła się jego szósta edycja.

LML skupia się na promowaniu nie tylko wiedzy o logistyce, ale również procesach silnie z nią powiązanych. Uczestnicy wykazują się zatem wiedzą o lean management, optymalizacji procesów produkcyjnych, a także zarządzania magazynami. Stąd obecność naszego przedstawiciela w Jury, jako specjalisty od tychże obszarów.

Pierwszy etap szóstej edycji odbył się w grudniu 2016 roku, a finał został rozegrany 16 marca 2017, w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, do którego dostało się najlepszych 36 osób.

Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom i wykazywali się ogromną wiedzą oraz chęcią do dalszego jej pogłębiania. Konkurs organizowany jest na fali rosnącej popularności logistyki i optymalizacji procesów wśród studentów i uczniów.

Opublikowano

Przeczytaj więcej aktualności