Piątnica

Zakres współpracy: Rozwiązania dedykowane, automatyka przemysłowa

Etykietowanie palet

W zakładzie mleczarskim Piątnica został zrealizowany projekt dotyczący automatycznego etykietowania palet.

W ramach projektu zostały wykonane:

  • Zestawienie odpowiedniej struktury podsieci informatycznej,
  • Pobieranie danych ze sterowników PLC – Siemens,
  • Integracja Platformy Systemowej Wonderware z etykieciarką Logomatic 815PF (na 3 liniach pakujących) poprzez generowanie i przesyłanie do niej kodu sscc
  • Integracja z system klasy ERP – IMPULS w zakresie tworzenia zleceń przyjęcia wyrobu gotowego na Magazyn Wysokiego Składowania z wykorzystaniem wspomnianych kodów kreskowych.

Rejestracja kodów kreskowych

Realizacja drugiego zamówienia złożonego przez OSM Piątnica dotyczyła, podobnie jak pierwsza, automatycznej rejestracji wyrobu gotowego w systemie ERP – IMPULS (tworzenie zleceń na Magazyn Wysokiego Składowania). W odróżnieniu od pierwszego, producent wyrobów mleczarskich zdecydował się na nasze autorskie rozwiązanie – niezależne od Platformy Systemowej.

Dedykowana aplikacja Queris Barcode komunikuje kamery przemysłowe (czytniki kodów) z systemem ERP za pośrednictwem narzędzi firmy Microsoft, a automatyczne zaetykietowanie asortymentu odbywa się na podstawie gotowych numerów sscc, wcześniej naklejanych na palety.

Wdrożenie objęło 9 linii pakujących, wypierając poprzednią wersję rozwiązania,  i jest przewidziane na dowolną ilość linii.

Powróć do listy klientów

Szanowni Państwo, Z uwagi na zaistniałą sytuację firma QUERIS Sp. z o.o. udostępnia możliwość przeprowadzania prezentacji handlowych, technicznych oraz wdrożeń i szkoleń z zakresu oprogramowania QUERIS CMMS i QUERIS MES w formie zdalnej z wykorzystaniem ogólnodostępnych narzędzi do video-konferencji. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu sales@queris.pl lub queris@queris.pl