Nowy Newsletter Queris. Zapisz się i dołącz do subskrybentów, żeby rozwijać wiedzę i korzystać ze zniżek dostępnych tylko dla Czytelników.

Nowy Newsletter Queris. Ddołącz do subskrybentów!

Nowy Newsletter Queris.

Opis wdrożenia

The Lorenz Bahlsen Snack-World

O kliencie

Dla globalnego producenta chipsów i przekąsek oferującego swoje produkty pod takimi markami jak: Crunchips, Chipsletten, Nick Nac’s, Monster Munch oraz wieloma innymi, wykonaliśmy kompleksowe wdrożenie systemu wizualizującego postępy produkcyjne. Realizacja objęła polski zakład zlokalizowany w Stanowicach.

Przyczyny wdrożenia

Głównym problemem, który spowodował powzięcie decyzji o informatycznym wsparciu produkcji, było występowanie nadprodukcji. Wynikała ona z uwarunkowań technicznych, które uniemożliwiały natychmiastowe zatrzymanie procesów wytwarzania.

Ponieważ zakład nie posiadał narzędzia monitorującego (w czasie rzeczywistym) ilości wytworzonych produktów, sygnał zatrzymania produkcji powodował opóźnienia. Stworzenie odpowiedniego rozwiązania pozwoliło wydobyć ukryty potencjał i zwiększyć efektywność procesów.

Rozwiązanie

Wdrożony system monitoringu na bieżąco informuje operatorów i kierownictwo o zrealizowanej produkcji, co umożliwia rozpoczęcie zatrzymania procesu w odpowiedni momencie, tak aby wyeliminować lub maksymalnie ograniczyć nadprodukcję.

Oprócz wdrożenia stworzonego przez nas rozwiązania, pokrywającego się funkcjonalnie w wielu obszarach z systemem MES, wykonaliśmy także integrację z innymi systemami już funkcjonującymi w przedsiębiorstwie. Wdrożone narzędzie zostało na przykład przystosowane do pracy z systemem kodów kreskowych na płaszczyźnie bazodanowej.

Uzyskane efekty

Zakład Lorenz Snack-World w wyniku współpracy zyskał system automatycznej rejestracji produkcji, który wspiera firmę przede wszystkim w trzech aspektach:

Stworzony przez nas system został opary o aplikację webową, dzięki czemu dane mogą być wizualizowane na dowolnym urządzeniu. W fabryce wykorzystywany jest w tym celu telewizor przemysłowy.

Lorenz logo

Branża: spożywcza

Zakres współpracy:
Lokalizacja:
  • zakład w Stanowicach, Polska

Rok realizacji: 2018

Kontakt optymalizacja produkcji

Ty też popraw wyniki produkcyjne

Zoptymalizujemy procesy i znajdziemy rozwiązanie występujących problemów.

Skontaktuj się z nami i przedstaw swoją sytuację

Wypełnienie i wysłanie danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie w celu obsługi przesłanego zapytania zgodnie z naszą polityką prywatności.

lub skontaktuj się bezpośrednio

Nowy newsletter Queris

Dołącz, a dowiesz się jak optymalizować produkcję i otrzymasz zniżki dostępne wyłącznie dla subskrybentów.

Co otrzymasz?

Zapisz się i korzystaj! Bezpłatnie. Bez zobowiązań.

Newsletter wysyłamy tylko na adresy w domenach firmowych.