Cargill

Zakres współpracy: System MES, automatyka przemysłowa

Cargill Poland Sp. z o.o. rozpoczynał swoją działalność w naszym kraju skupiając się przede wszystkim na handlu zbożami. Aktualnie oprócz działalności handlowo-importowej prowadzi również w naszym kraju szeroką produkcję m.in. takich towarów jak syropy skrobiowe, gluten, alkohol etylowy, czy dodatki do przemysłu mięsnego i mleczarskiego. W czerwcu 2016 roku jeden z zakładów Cargill został kompleksowo wyposażony w nasze rozwiązanie Queris MES.

Wdrożenie rozwiązania MES wiązało się przede wszystkim z głównym celem, którym było stworzenie możliwości pełnego raportowania wydajności produkcji. Dla realizacji tego założenia podjęte zostały następujące działania:

  • Zaprojektowano koncepcję wdrożenia, konfigurację systemu oraz jego optymalne wykorzystanie,
  • Wszystkie maszyny ważąco-pakujące w obu strefach produkcyjnych wyposażono w panele operatorskie,
  • W każdej strefie zaimplementowano sterownik PLC służący komunikacji z systemem Queris MES oraz
  • Dostarczono komponenty i urządzenia automatyki umożliwiające obsługę oprogramowania.

Po instalacji oraz odpowiednim przygotowaniu systemu, został on także zintegrowany z systemem SAP odpowiedzialnym za obsługę zleceń produkcyjnych

Ważnym elementem realizowanego projektu było także wykorzystanie czytników kodów kreskowych, dzięki którym pracownicy Cargill zyskali możliwość automatycznego uruchamiania zleceń poprzez skan zakodowanych informacji. Ponieważ wszyscy pracownicy producenta posługiwali się dodatkowo kartami personalnymi RFID zawierającymi również kod kreskowy, wdrożone do użytku czytniki stworzyły jeszcze możliwość automatycznego logowania pracowników do systemu MES poprzez ich wykorzystanie. Użytkownicy w efekcie nie muszą logować się ręcznie, a wystarczy, że zeskanują posiadaną już własną kartę pracownika.

Wszystkie zastosowane rozwiązania zostały odpowiednio ze sobą skonfigurowane i zintegrowane, a po pomyślnym przetestowaniu ich współdziałania uruchomione i oddane do użytku w zakładzie.

Powróć do listy klientów