Nowy Newsletter Queris. Zapisz się i dołącz do subskrybentów, żeby rozwijać wiedzę i korzystać ze zniżek dostępnych tylko dla Czytelników.

Nowy Newsletter Queris. Ddołącz do subskrybentów!

Nowy Newsletter Queris.

Opis wdrożenia

Cargill

O kliencie

Cargill Poland Sp. z o.o. prowadzi działalność handlowo-importową oraz zajmuje się produkcją m.in. takich towarów jak syropy skrobiowe, gluten, alkohol etylowy, czy dodatki do przemysłu mięsnego i mleczarskiego. W czerwcu 2016 roku jeden z zakładów Cargill został kompleksowo wyposażony w nasze rozwiązanie Queris MES.

Większa wydajność produkcji rolno-spożywczej

Wdrożenie rozwiązania MES wiązało się przede wszystkim z głównym celem, którym było stworzenie możliwości pełnego raportowania wydajności produkcji. Dla realizacji tego założenia podjęte zostały następujące działania:

Po instalacji oraz odpowiednim przygotowaniu systemu, został on także zintegrowany z systemem SAP odpowiedzialnym za obsługę zleceń produkcyjnych

Integracja z RFID i kodami kreskowymi

Ważnym elementem realizowanego projektu było także wykorzystanie czytników kodów kreskowych, dzięki którym pracownicy Cargill zyskali możliwość automatycznego uruchamiania zleceń poprzez skan zakodowanych informacji.

Ponadto wszyscy pracownicy producenta posługują się kartami personalnymi RFID, dzięki czemu logowanie do systemu MES odbywa się automatycznie z wykorzystaniem technologii zbliżeniowej. Użytkownicy nie tracą czasu na ręczne wprowadzanie danych, a jedynie zbliżają do czytnika posiadaną już własną kartę pracownika.

Pełna integracja i konfiguracja

Wszystkie zastosowane rozwiązania zostały odpowiednio ze sobą skonfigurowane i zintegrowane, a po pomyślnym przetestowaniu ich współdziałania uruchomione i oddane do użytku w zakładzie.

cargill logo

Branża: rolno-spożywcza

Zakres współpracy:
Lokalizacja:
  • zakład w …, Polska

Rok realizacji: 2016

Kontakt optymalizacja produkcji

Ty także unowocześnij swój zakład

Dowiedz się więcej o nowoczesnych rozwiązaniach z zakresu Przemysłu 4.0

Napisz do nas, opisując krótko jaki szczególnie obszar chciałbyś usprawnić

Wypełnienie i wysłanie danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie w celu obsługi przesłanego zapytania zgodnie z naszą polityką prywatności.

lub skontaktuj się bezpośrednio

Nowy newsletter Queris

Dołącz, a dowiesz się jak optymalizować produkcję i otrzymasz zniżki dostępne wyłącznie dla subskrybentów.

Co otrzymasz?

Zapisz się i korzystaj! Bezpłatnie. Bez zobowiązań.

Newsletter wysyłamy tylko na adresy w domenach firmowych.