Belvedere Vodka

Zakres współpracy: system MES

Blevedere Vodka to luksusowa wódka, ciesząca się dużym uznaniem nie tylko w naszym kraju, ale również za granicą. Produkowany przez Polmos Żyrardów alkohol był promowany między innymi w przygodach agenta Jamesa Bonda, w części „Spectre”.

Producent ekskluzywnego alkoholu zdecydował się na wykorzystanie w swoim zakładzie systemu do monitorowania i realizacji produkcji Queris MES. Realizacja została podzielona na dwa etapy wykonawcze w ramach których przeprowadzono następujące działania:

  • Doposażono linie produkcyjne w elementy automatyki umożliwiające zbieranie danych o przyczynach przestojów, a także rejestrujących ilość wyprodukowanych ostatecznie produktów gotowych, a następnie
  • zainstalowano, skonfigurowano oraz uruchomiono system na przygotowanej uprzednio infrastrukturze systemowej.

System MES, który został wdrożony u producenta Belvedere pozwala precyzyjnie określać terminy realizacji poszczególnych zleceń, a także kontrolować przebieg procesów i ich terminowość. Wykorzystanie specjalnego monitora o dużej przekątnej, który został zamontowany na hali produkcyjnej, pozwala na bieżąco śledzić postęp prac także pracownikom, dzięki czemu znają oni wszystkie szczegóły realizowanych przez siebie zleceń.

Powróć do listy klientów