Nowy Newsletter Queris. Zapisz się i dołącz do subskrybentów, żeby rozwijać wiedzę i korzystać ze zniżek dostępnych tylko dla Czytelników.

Nowy Newsletter Queris. Ddołącz do subskrybentów!

Nowy Newsletter Queris.

Wiedza

Jak wybrać system CMMS?

Na rynku wciąż przybywa rozwiązań dla utrzymania ruchu, a wybór optymalnego systemu nie jest taki prosty. Jak wybrać właściwy system CMMS? Na jakie parametry zwrócić uwagę? Jakich rozwiązań szukać, a czego unikać?

Przedstawiamy krótki poradnik wyboru systemu CMMS, który pomoże podjąć odpowiednią decyzję i uzyskać pożądane wyniki.

Aspekty poszukiwania i wyboru systemu CMMS

Dobrze przygotowany i uporządkowany proces poszukiwania rozwiązania dla utrzymania ruchu przyczyni się do łatwiejszego podjęcia decyzji i zredukuje ryzyko potencjalnego niepowodzenia. Oto 7 aspektów, na które warto zwrócić uwagę.

1

Wewnętrzny audyt i identyfikacja potrzeb

Pierwszym krokiem do wdrożenia systemu dla utrzymania ruchu powinien być audyt produkcji, przeprowadzony samodzielnie lub z pomocą audytorów zewnętrznych.

Jeśli chcesz otrzymać wyczerpujący raport na temat stanu Twojego działu utrzymania ruchu, który nie pominie żadnych istotnych aspektów działalności zakładu, możesz zlecić nam profesjonalny audyt produkcji, który przeprowadzimy za Ciebie.

2

Ustal wymagania

Znając występujące problemy możesz skutecznie poszukiwać ich rozwiązań. Wiedząc czego potrzebujesz łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o wyborze dostawcy.

Mając na uwadze:

jesteś w stanie określić wymagania odnośnie poszukiwanego systemu CMMS.

Nie skupiaj się tylko na chwili obecnej. Zbuduj wizję swojego zakładu i zastanów się jak chcesz, żeby wyglądał on za 3, czy 5 lat. Pamiętaj, że wybrane rozwiązanie ma nie tylko rozwiązać aktualne problemy, ale powinno przyczynić się także do efektywnej realizacji przyjętej strategii.

3

Wyszukaj i przeanalizuj dostawców

Kolejny etap, to poszukiwanie odpowiednich dostawców rozwiązań dla utrzymania ruchu. Zanim zaczniesz testowanie samych systemów, co będzie znacznie bardziej wymagające, przeanalizuj ich dostawców pod kątem poniższych parametrów.

Dzięki temu zaoszczędzisz czas, zawężając wybór tylko do tych dostawców, którzy będą odpowiednimi partnerami dla Twojej firmy, zarówno w trakcie wdrożenia jak i po nim, w ramach obsługi serwisowej.

Wdrożenie systemu CMMS to nie tylko instalacja oprogramowania, ale analiza i przygotowanie całej koncepcji, wraz z infrastrukturą nowych zasad funkcjonowania utrzymania ruchu.

4

Przeanalizuj znalezione rozwiązania

Mając listę potencjalnych dostawców systemu, przypatrz się oferowanym przez nich rozwiązaniom. Pamiętaj, że sam opis funkcjonalności to nie wszystko.

Poniżej wypunktowaliśmy dodatkowo kilka istotnych aspektów oprogramowania, które powinieneś uwzględnić podczas oceny systemów.

5

Wymagaj przeszkolenia

Każdego nowego narzędzia trzeba się nauczyć, a w przypadku systemu CMMS ta nauka musi szybko przynieść efekty.

Nie pozwól sobie na wdrożenie, po którym nie zostanie Ci zapewnione przeszkolenie z obsługi programu i pracy z nim. Im szybciej użytkownicy przyswoją wiedzę i umiejętności poruszania się po aplikacji, tym szybciej będziesz mógł się cieszyć z wypracowanych rezultatów zmiany.

6

Wsparcie powdrożeniowe

Wsparcie powdrożeniowe to kolejny, kluczowy element całego przedsięwzięcia. Należyty support zapewni Ci spokój i stabilną pracę, a także szybką pomoc w razie nieprzewidzianych komplikacji.

Zwróć uwagę na to czy dostawca ma dedykowany zespół serwisowy czy też obsługą zgłoszeń zajmują się handlowcy lub regularni wdrożeniowcy.

W przypadku niepożądanej sytuacji szybka reakcja dostawcy jest bezcenna, a taką może zapewnić tylko wydzielony dział serwisu i wsparcia klienta.

7

Dostosuj wybór do własnego budżetu

Oczywiście przy podejmowaniu decyzji o wyborze systemu CMMS, nie możesz pomijać czynnika finansowego. Powinieneś trzeźwo spojrzeć na tę kwestię i porównać swoje oczekiwania do środków, którymi dysponujesz.

Musisz wiedzieć, że za tysiąc złotych nie kupisz profesjonalnego narzędzia, z odpowiednią funkcjonalnością i obsługą techniczną.

Potencjalnie wydane pieniądze potraktuj przede wszystkim jak inwestycję, która zwraca się nawet w ciągu kilku miesięcy od wdrożenia. Wszystko zależy od tego jakiego dostawcę wybierzesz i jak przeprowadzi Cię on przez wdrożenie.

Nie wiesz jak wybrać system CMMS? Pomożemy Ci

Jeśli po przeczytaniu wszystkich naszych wskazówek nadal nie wiesz jak wybrać system CMMS, możemy Ci w tym pomóc.

Skontaktuj się z nami poprzez poniższy formularz.

Bezpłatny test systemu CMMS

Poznaj nasz system dla utrzymania ruchu. Przetestuj bezpłatnie.

Kontakt optymalizacja produkcji

Chcesz wiedzieć jak wybrać system CMMS?

Pomożemy Ci w tym. Z naszym wsparciem tak wybór, jak i wdrożenie rozwiązania przebiegnie bez żadnych komplikacji.

Napisz do nas, opisując krótko swoje wątpliwości

Wypełnienie i wysłanie danych jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich przetwarzanie w celu obsługi przesłanego zapytania zgodnie z naszą polityką prywatności.

lub skontaktuj się bezpośrednio

Nowy newsletter Queris

Dołącz, a dowiesz się jak optymalizować produkcję i otrzymasz zniżki dostępne wyłącznie dla subskrybentów.

Co otrzymasz?

Zapisz się i korzystaj! Bezpłatnie. Bez zobowiązań.

Newsletter wysyłamy tylko na adresy w domenach firmowych.